Přednáška

Tři cesty po ose, která není zlá! - Brno

06.12.2018, 18:00, Brno, Expediční klubovna

vstupenky


Přidat do Google kalendáře

Tři cesty po ose, která není zlá! - Brno Added: 24.11.2018, martin

Osa Zla! Dá se po ní cestovat? Jaké to je? Tři cestovatelé, tři příběhy.

Irán, Irák a Severní Korea. Jiří Kalát, Lenka Hrabalová a Vladimír Váchal budou na trojpřednášce „Tři cesty po Ose, která není zlá!“ vyprávět o tom, jaké je to cestovat po zemích, které prezident George W. Bush označil v roce 2002 za „Osu zla“.

„Já bych třeba Irák za „zemi zla“ tak úplně neoznačila – to, že je tam válka a celá řada obrovských problémů je do velké míry vina Západu, který tam už sto let (a více) aktivně strká prsty a vytváří nepřirozené prostředí plné nenávisti a nedůvěry,“ vysvětluje například Lenka Hrabalová a dodává: „Irák sám o sobě je nádherná bohatá země plná nesmírně přátelských lidí.“

Zatímco Iránu a Iráku se dá ještě rozumět, jelikož o nich přeci jenom máme určité informace, Severní Korea je úplně jiný oříšek. Uzavřená země s diktátorem v čele je na informace o sobě skoupá a ani cesta do jejího srdce, nemusí odpovědět na všechny otázky. „Netuším, co z toho co jsem viděl, byla pravda či skutečnost. Důvod mé cesty do KLDR, je jednoznačný. Jel jsem, protože to bylo možné,“ popisuje své dojmy ze Severní Koreje Vladimír Váchal.     

Irán je oproti Iráku a KLDR země s nejlepší pověstí, otevírá se pomalu turismu a rozhodně má co nabídnout. „Krásy Íránu se těžko popisují, ale už jen to, že Perská říše trvá více jak 3500 let, nám ukazuje, že je na co se dívat a čím se kochat,“ zve na Blízký východ Jiří Kalát.   

Program:

18:00 - 18:05    Začínáme

18:05 - 19:05    Irán

19:25 - 20:25    Irák

20:45 - 21:45    Severní Korea

Kontakt:

Lenka Hrabalová: https://www.lenkahrabalova.cz/

Vladimír Váchal: http://vachalvladimir.cz/

Jiří Kalát: http://jiri-kalat.cz/