Martin Čáslavský

WWW.TRAVELL.CZ
Informační portál - Martin Čáslavský

   
   
Menu

DoporučujemeX
  • Budapešť

Zajímavé odkazyX

Nová česko-slovenská hudební databáze

0: Barcelona18.8.2019 
Svátek má Helena 
Nepřihlášený uživatel [Přihlásit] [Registrovat]


BarcelonaBarcelona
Průvodce s mapou
brožovaná vazba, formát knihy: 120 x 170 mm, 40 stran plnobarevných
Datum vydání: 2006
ISBN: 80-251-0766-3, EAN: 9788025107669
159 Kč, 239 Sk

Computer Press KOUPITObjevujte město s mapou v ruce! Od jedné čtvrti k druhé, pro všechny chutě a každý rozpočet: výběr 60 neopominutelných míst, 150 adres restaurací, vinoték, kaváren, barů, divadel, koncertních sálů, obchodů, tržišť, hotelů... A všechny praktické klíče, dobré mapy a cenné rady, abyste si město užili co nejvíce.

Otevřete, rozložte, objevujte!

Barcelona 1

Přehled všech dostupných ukázek stránek této publikace:
Barcelona 1Barcelona 2Barcelona 3Barcelona 4

  Recenze a komentáře čtenářů:Vložit novou recenzi / komentář
 
Kniha patří do řady průvodců vydaných nakladatelstvím Computer Press. Jedná se o zajímavou kombinaci map a průvodce. Mapy v knize jednoznačně stojí v popředí. Formát je malý (menší než A5) a kniha se tak vejde do kapsy. Každá stránka se však dá rozložit a tím vznikne list o formátu o něco větším než A4.

První list obsahuje jednoduchou mapku centrální části města, podle které je poznat kterým částem města je kniha věnována. Jedná se pouze o centrum města a takže v případě, že budete chtít jet někam na okraj, tak již s touto knihou nevystačíte. Zároveň se na tomto listu nachází základní informace o městu a místní kultuře a několik dalších základních informací.Na každém dalším listu zabírá 2/3 plochy mapa vybrané části města a ve spodní části listu je popis zajímavostí. Mapy jsou dostatečně podrobné. Měřítko je voleno podle hustoty zajímavých míst v zobrazené části města. Na druhé straně listu jsou pak vypsány restaurace, kavárny, zmrzlinárny, kina, bary a nákupní centra. Zároveň jsou zde fotky některých uvedených míst. Bohužel je trochu těžší popisovaná místa v mapce nalézt. Chtělo by to je více zvýraznit, ale najít se dají.Na posledním listu je pak mapka metra a železnice. Z mapky je vidět, že Paříž je proąpikovaná veřejnou dopravou. Je dobré, že tu jsou uvedeny i ceny jednotlivých typů dopravy po městě, intervaly a časové vzdálenosti vybraných míst. Na tomto listu je i přehled ubytovacích moľností podle cenových kategorií. Přijde mi, že tu toho zase až tak moc není na výběr. Hlavně v té nejlevnější kategorii je toho strašně málo a cena do 40 Eur za noc mi přijde na nejlevnější kategorii jako moc. Očekával bych větší nabídku ubytování za výrazně nižší cenu, ale je moľné, že zde nic moc levného není :-(.Tuto knihu bych doporučil těm turistům, kteří do Barcelony přijíždějí buď s cestovní kanceláří nebo si chtějí prohlédnout a pohybovat se pouze v oblasti historického centra. Pro cestovatele s batůžkem to asi bude nedostatečné, ale jako doplněk k další literatuře a do kapsy během prohlídky města může velmi pomoci.
Martin Čáslavský, 2006-07-14
 
 
Inzertní místo pro registrované uživatele-Na tomto místě se může zdarma nacházet Váš inzerát. Tato služba je pouze pro registrované uživatele našeho serveru.

>> Registrovat <<
VyhledáváníX


To se mi libíX
  • Sdílet na TwitteruSdílet na GoogleSdílet na Facebooku

Nové knihyX