Martin Čáslavský

WWW.TRAVELL.CZ
Informační portál - Martin Čáslavský

   
   
Menu

DoporučujemeX
  • Záhady světla

Zajímavé odkazyX

Nová česko-slovenská hudební databáze

Řezáč Michal, Krátká Petra: Praha31.3.2020 
Svátek má Kvido 
Nepřihlášený uživatel [Přihlásit] [Registrovat]


PrahaPraha
Nejkrásnější památky
Řezáč Michal, Krátká Petra

Kniha vychází v jazykových mutacích:
angličtina, němčina, francouzština, italština a španělština

brožovaná vazba, formát knihy: 220 x 125 mm, 128 stran barevných
Datum vydání: 06/2006
ISBN: 80-7238-407-4, EAN: 9788072384075
229 Kč

Fraus KOUPITTato publikace obsahuje 15 kapitol zajímavého textu, jenľ čtenáře seznámí s historií a současností Prahy, právem označované za zlatou, stověžatou či přehlídku dějin evropských stavebních slohů. Text doprovází množství ilustrací, dobových dokumentů, fotografií i prostorových kreseb s průřezy nejvýznamnějších budov. Vydáme se po stopách historie odrážející se v architektonických skvostech. Pojďme například obdivovat komplex Praľského hradu se vznosnou katedrálou sv. Víta, bazilikou a klášterem sv Jiří, se Starým královským palácem, v němž se nachází velkolepý slavnostní Vladislavský sál, a s půvabnými zahradami. Navštívíme Malou stranu s malebnou Kampou.Po Karlově mostě osazeném barokními sochařskými klenoty přejdeme přes Vltavu na Staré a Nové Město s mnoha místy a budovami, z nichž dýchají pohnuté dějinné události. Spatříme tak např. Staroměstskou radnici, Staronovou synagogu a muzea židovských kultur světového významu. Obecní dům, Národní divadlo, Rudolfinum a další stavby 19. a 20. století představují další stupeň vývoje pražské architektury, jenž pokračuje i v současnosti a jehož dokladem je Tančící dům.
Celkem 15 barevných mapek vám pomůže lépe se orientovat při procházkách úzkými uličkami i obchodními třídami, při hledání divadel, galerií, muzeí, parků a dalších zajímavostí. Přehledná mapka vám ukáže cestu k pozoruhodné a rozsáhlé zoologické zahradě a neméně zajímavé botanické zahradě v jejím sousedství. Neméně důležité jsou i informace pro turisty, doplněné schématem MHD v Praze.Praľané i ostatní čeští návštěvníci Prahy získají o hlavním městě množství informací, které navíc mohou svým přátelům z ciziny nabídnout v některém z uvedených světových jazyků.

  Recenze a komentáře čtenářů:Vložit novou recenzi / komentář
 
 
 
Inzertní místo pro registrované uživatele-Na tomto místě se může zdarma nacházet Váš inzerát. Tato služba je pouze pro registrované uživatele našeho serveru.

>> Registrovat <<
VyhledáváníX


To se mi libíX
  • Sdílet na TwitteruSdílet na GoogleSdílet na Facebooku

Nové knihyX