Martin Čáslavský

WWW.TRAVELL.CZ
Informační portál - Martin Čáslavský

   
   
Menu

DoporučujemeX
  • Londýn

Zajímavé odkazyX

Nová česko-slovenská hudební databáze

0: Budapešť18.8.2019 
Svátek má Helena 
Nepřihlášený uživatel [Přihlásit] [Registrovat]


BudapešťBudapešť
Průvodce s mapou
brožovaná vazba, formát knihy: 120 x 170 mm, 40 stran plnobarevných
Datum vydání: 2006
ISBN: 80-251-0769-8, EAN: 9788025107690
159 Kč, 239 Sk

Computer Press KOUPITrestaurací, vinoték, kaváren, barů, divadel, koncertních sálů, obchodů, tržišť, hotelů... A všechny praktické klíče, dobré mapy a cenné rady, abyste si město užili co nejvíce.

Budapešť 1

Přehled všech dostupných ukázek stránek této publikace:
Budapešť 1Budapešť 2Budapešť 3Budapešť 4

  Recenze a komentáře čtenářů:Vložit novou recenzi / komentář
 
Kniha patří do řady průvodců vydaných nakladatelstvím Computer Press. Jedná se o zajímavou kombinaci map a průvodce. Mapy v knize jednoznačně stojí v popředí. Formát je malý (menší než A5) a kniha se tak vejde do kapsy. Každá stránka se však dá rozložit a tím vznikne list o formátu o něco větším než A4.

První list obsahuje jednoduchou mapku centrální části města, podle které je poznat kterým částem města je kniha věnována. Jedná se pouze o centrum města a takže v případě, že budete chtít jet někam na okraj, tak již s touto knihou nevystačíte. Zároveň se na tomto listu nachází základní informace o městu a místní kultuře a několik dalších základních informací.Na každém dalším listu zabírá 2/3 plochy mapa vybrané části města a ve spodní části listu je popis zajímavostí. Mapy jsou dostatečně podrobné. Měřítko je voleno podle hustoty zajímavých míst v zobrazené části města. Na druhé straně listu jsou pak vypsány restaurace, kavárny, zmrzlinárny, kina, bary a nákupní centra. Zároveň jsou zde fotky některých uvedených míst. Bohužel je trochu těžší popisovaná místa v mapce nalézt. Chtělo by to je více zvýraznit, ale najít se dají.Na posledním listu je pak přehledná mapka metra. Je dobré, že tu jsou uvedeny i ceny jednotlivých typů dopravy po městě, intervaly a časové vzdálenosti vybraných míst. Na tomto listu je i přehled ubytovacích moľností podle cenových kategorií. Očekával bych větší nabídku ubytování za výrazně nižší cenu.Tuto knihu bych doporučil těm turistům, kteří do Budapešťi přijíždějí buď s cestovní kanceláří nebo si chtějí prohlédnout a pohybovat se pouze v oblasti historického centra. Pro cestovatele s batůžkem to asi bude nedostatečné, ale jako doplněk k další literatuře a do kapsy během prohlídky města může velmi pomoci.
Martin Čáslavský, 2006-06-20
 
 
Inzertní místo pro registrované uživatele-Na tomto místě se může zdarma nacházet Váš inzerát. Tato služba je pouze pro registrované uživatele našeho serveru.

>> Registrovat <<
VyhledáváníX


To se mi libíX
  • Sdílet na TwitteruSdílet na GoogleSdílet na Facebooku

Nové knihyX