Martin Čáslavský

WWW.TRAVELL.CZ
Informační portál - Martin Čáslavský

   
   
Menu

DoporučujemeX
  • Izrael

Zajímavé odkazyX

Nová česko-slovenská hudební databáze

Taillefer, Katrin: EVANGELIUM III. Spasitelka světa7.6.2020 
Svátek má Iveta a Slavoj 
Nepřihlášený uživatel [Přihlásit] [Registrovat]


EVANGELIUM III. Spasitelka světaEVANGELIUM III. Spasitelka světa
Taillefer Katrin

Nový zákon v novém světle! Třetího dne vstal z mrtvých.

pevná vazba, formát knihy: 129 x 206 mm, 464 stran černobílých
Datum vydání: 2007
ISBN: 978-80-7359-099-4, EAN: 9 788073 590994
299 Kč  279 Kč

Metafora, s.r.o. KOUPITJešua vyrostl, dospěl a nezadržitelně míří k cíli svého poslání, jakkoli je jeho cesta bolestná, těžká a mnohdy pro něho samého nepochopitelná. Začíná jeho pouť od města k městu, kázání pod širým nebem a stále se zvětšující houfy příznivců. To všechno samozřejmě dobře známe. Avšak „bezpohlavní“, vždy dokonalý biblický Ježíš z kostelních soch se tady stává plnokrevným, vášnivým mužem, který se zamiluje (ne jednou) a nakonec, jak je ostatně v životě běžné, se ožení.

Očima jeho ženy Myrai (Máří Magdaleny) sledujeme překotný spád událostí. Ač jsme to všichni nesčetněkrát slyšeli vyprávět, všechno najednou působí naprosto neotřele. Stará dogmata se mění v naprosto jiný, ohromující příběh. „Světci“ mají často do svatosti daleko, takže se můžeme jednou rozčilovat nad hroznou povahou Kéfy čili sv. Petra a podruhé se smát pubertálním nápadům Myraina mladšího bratříčka, ze kterého se nakonec vyklube světoznámá biblická postava. Dozvíme se, jak to bylo s Jidášem a staneme se svědky ukřižování i neobvyklého zmrtvýchvstání. Je to tragické, je to humorné, erotické, mystické i hluboce lidské.V poslední části strhující trilogie ostře vystoupí do popředí rozpor mezi křesťanstvím (které později ovládlo svět jako římskokatolické vyznání) a původní gnostickou verzí, která dnes už téměř zanikla. Všechna tajemství Boží budou odhalena, bez ohledu na to, jak jsou hrůzná a šokující, a Ješua se konečně setká se svým otcem – přestože i tohle se odehraje trochu jinak, než bychom čekali…

Přehled všech dostupných ukázek této publikace:
 
Prohlížel si Myrai jako šelma připravená k útoku.

A potom zaútočil. Povalil ji na zem a jednou upocenou rukou jí vyhrnoval šaty, zatímco druhou jí bezohledně a neurvale drtil ňadro. Nebránila se. Nesměla. Roztáhla nohy a dovolila mu úplně všechno. Připadala si jako ta nejsprostší děvka.

Nevydala ani hlásku. Necítila vůbec nic. Jen odpor, beznaděj a zoufalství.
Říman ji drtil svým mohutným tělem a jeho druh stál se založenýma rukama u dveří. Pozoroval je a slizce se přitom usmíval.
Když konečně vojákovo hekání ustalo a on na ni s hlasitým zasténáním dopadl celou vahou svého těla, Myrai se otřásla hnusem. Bylo jí zle.

Tak strašně zle jako nikdy v životě.
Pohrdala sama sebou, i když si uvědomovala, že nic jiného udělat nemohla...

  Recenze a komentáře čtenářů:Vložit novou recenzi / komentář
 
 
 
Inzertní místo pro registrované uživatele-Na tomto místě se může zdarma nacházet Váš inzerát. Tato služba je pouze pro registrované uživatele našeho serveru.

>> Registrovat <<
VyhledáváníX


To se mi libíX
  • Sdílet na TwitteruSdílet na GoogleSdílet na Facebooku

Nové knihyX