Martin Čáslavský

WWW.TRAVELL.CZ
Informační portál - Martin Čáslavský

   
   
Menu

DoporučujemeX
  • Portugalsko

Zajímavé odkazyX

Nová česko-slovenská hudební databáze

Jaroslav Havlíček: Neklidné srdce4.6.2020 
Svátek má Dalibor 
Nepřihlášený uživatel [Přihlásit] [Registrovat]


Neklidné srdceNeklidné srdce
Vzpomínky, reflexe, literární místopis, korespondence
Jaroslav Havlíček
pevná vazba, formát knihy: 210 x 115 mm, 160 stran černobílých, černobílé a barevné fotografie
Datum vydání: 2006
ISBN: 80-86807-27-4, EAN: 9788086807270
235 Kč  211 Kč

Občanské sdružení Odkazy Liberec KOUPITKomponovaná kniha Neklidné srdce přináší ve třech oddílech dosud nepublikované texty, rozšiřující a obohacující dosavadní literaturu o Jaroslavu Havlíčkovi. Úvodní esej je z velké části fundovaným komentářem k druhému oddílu – Havlíčkovým dopisům převážně z let první světové války, jež psal své budoucí ženě Marii. Třetí část je věnována havlíčkovské literární mapě Jilemnice s rozsáhlým, citově zaujatým komentářem Marie Havlíčkové. Kniha vyšla u příležitosti 110. výročí narození Jaroslava Havlíčka.

Nakladatelství Bor knihu připravilo pro občanské sdružení Odkazy.

Úvodní esej a poznámku napsala Nella Mlsová. Výbor z korespondence sestavila Hana Taudyová. Literární mapu s doprovodným textem vytvořila Marie Havlíčková. Úvod napsala Eva Koudelková. Materiály zapůjčilo Krkonošské muzeum v Jilemnici a Památník národního písemnictví v Praze. Historické fotografie Jilemnice a foto na obálce Jaroslav Feyfar (z majetku Krkonošského muzea v Jilemnici). Současné fotografie Roman Karpaš. Na výběru materiálu spolupracoval Jan Luštinec. Výtvarná redakce a grafická úprava Roman Karpaš. Literární redakce Eva Koudelková. Vytiskl PBtisk, s.r.o., Příbram.

  Recenze a komentáře čtenářů:Vložit novou recenzi / komentář
 
 
 
Inzertní místo pro registrované uživatele-Na tomto místě se může zdarma nacházet Váš inzerát. Tato služba je pouze pro registrované uživatele našeho serveru.

>> Registrovat <<
VyhledáváníX


To se mi libíX
  • Sdílet na TwitteruSdílet na GoogleSdílet na Facebooku

Nové knihyX