Martin Čáslavský

WWW.TRAVELL.CZ
Informační portál - Martin Čáslavský

   
   
Menu

DoporučujemeX
  • Šest žen Jindřicha VIII.

Zajímavé odkazyX

Nová česko-slovenská hudební databáze

Jan Tůma: 100 největších zajímavostí o letecké dopravě25.2.2020 
Svátek má Liliana 
Nepřihlášený uživatel [Přihlásit] [Registrovat]


100 největších zajímavostí o letecké dopravě100 největších zajímavostí o letecké dopravě
Jan Tůma

Jaký je vlastně svět pod nebesy? Od vzducholodí až po raketoplány… Nové pokračování populární naučné řady 100 nej…, tentokrát české provenience.

pevná vazba, Formát knihy: 202 x 286 mm, 112 stran plnobarevných
Datum vydání: 2007
ISBN: 978-80-7249-173-5, EAN: 9788072491735
249 Kč  229 Kč

Columbus KOUPITNejdřív bylo člověku líto, že nemá křídla. Pak se ovšem na tu nespravedlnost řádně rozzlobil, a když je tedy nedostal přidělená, vyrobil si je uměle. Po všech počátečních nezdarech a posměšcích pochybovačů se konečně vznesl do vzduchu. Od prvního letounu bratří Wrightových bylo však k luxusním obřím airbusům dnešní doby ještě pořádně daleko. Za tu dobu urazilo letectví –- a letecká doprava –- úctyhodnou a dlouhou cestu.
Průvodcem na ní se vám může stát tahle zajímavá knížka, která vás provede stovkou nejvýznamnějších milníků na cestě k ovládnutí oblohy. Potkáme na ní slavné konstruktéry, známé letouny i vzducholodě, které pluly nad hlavami našich prababiček. Tam, kde je pokrok a úspěch, musí však zákonitě být i nezdar, a tak se nevyhneme vzpomínkám na nejničivější letecké katastrofy.
Celá kniha je bohatě ilustrovaná, dobovými kresbami i nejmodernějšími fotografiemi, a přináší podnětný průřez dějinami jednoho z nejúžasnějších oborů.

Přehled všech dostupných ukázek této publikace:
 
Po tři roky trvajících pokusech s kluzákem vybavili Wilbur a Orville Wrightové, majitelé dílny na bicykly, svůj první dvouplošník kachního typu vlastnoručně sestrojeným benzínovým motorem o výkonu 12 HP, který poháněl motocyklovými řetězy dvě tlačné vrtule. Měli tisíce starostí, jak rozložit váhu letadla, kam umístit vrtuli, kolika nosnými plochami ho vyzbrojit. Památného dne...

- ukázka z kapitoly „Proboha, ono to letí!“

  Recenze a komentáře čtenářů:Vložit novou recenzi / komentář
 
 
 
Inzertní místo pro registrované uživatele-Na tomto místě se může zdarma nacházet Váš inzerát. Tato služba je pouze pro registrované uživatele našeho serveru.

>> Registrovat <<
VyhledáváníX


To se mi libíX
  • Sdílet na TwitteruSdílet na GoogleSdílet na Facebooku

Nové knihyX