Martin Čáslavský

WWW.TRAVELL.CZ
Informační portál - Martin Čáslavský

   
   
Menu

DoporučujemeX
  • Golem

Zajímavé odkazyX

Nová česko-slovenská hudební databáze

Kolektiv autorů: Nové nejkrásnější divy světa4.6.2020 
Svátek má Dalibor 
Nepřihlášený uživatel [Přihlásit] [Registrovat]


Nové nejkrásnější divy světaNové nejkrásnější divy světa
Kolektiv autorů
pevná vazba, formát knihy: 220 x 290 mm, 300 stran plnobarevných
Datum vydání: 2007
ISBN: 978-80-7388-009-5, EAN: 9788073880095
599 Kč

XYZ Nakladatelství KOUPITDne 7.7. 2007 byly v Lisabonu vyhlášeny výsledky celosvětového hlasování o nových sedm divů světa. Zvítězila Velká čínská zeď před jordánským skalním městem Petra. Evropské pamětihodnosti zastupuje římské Koloseum. Desítky milionů hlasující dále mezi sedm divů zařadily sochu Krista Spasitele v Brazílii, pevnost Inků Machu Picchu v Peru, mexickou pyramidu Chichén Itzá a indické mauzoleum Tádžmahal.
Do užší nominace se probojovalo 21 slavných světových monumentů. Organizátoři tentokrát přesáhli původní horizont řeckého světa a zařadili vzdálenější památky. Rovnocennými adepty byl i kambodžský chrám Angkor Vat nebo japonský chrám Kijomizu. Na seznam se probojovaly i moderní stavby jako pařížská Eiffelova věž, newyorská Socha svobody či budova opery v australském Sydney. O divech se rozhodovalo demokratickým způsobem. Poslat hlas mohl kdokoli, kdo má mobilní telefon nebo přístup na internet.
O výběr českých sedmi divů se před dvěma lety pokusil také zpravodajský server iDNES.cz. Anketa se setkala se značným ohlasem, hlasovaly desítky tisíc lidí. Nakonec byla za div ČR označena přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně. Mezi sedm divů se dostal také vysílač s hotelem na Ještědu, Pražský hrad, Karlštejn, zámek Hluboká, Český Krumlov a Karlův most.
Tato dárková kniha přináší portréty všech výše uvedených míst. Podrobně čtenáře seznámí se sedmi vítězi i 14 kandidáty. Neopomene i sedm českých divů. Celá tato publikace je bohatě doprovázena fotografiemi a bude jistě ozdobou každé knihovny či poslouží jako elegantní vánoční dárek.

  Recenze a komentáře čtenářů:Vložit novou recenzi / komentář
 
 
 
Inzertní místo pro registrované uživatele-Na tomto místě se může zdarma nacházet Váš inzerát. Tato služba je pouze pro registrované uživatele našeho serveru.

>> Registrovat <<
VyhledáváníX


To se mi libíX
  • Sdílet na TwitteruSdílet na GoogleSdílet na Facebooku

Nové knihyX