Martin Čáslavský

WWW.TRAVELL.CZ
Informační portál - Martin Čáslavský

   
   
Menu

DoporučujemeX
  • Den D 1944

Zajímavé odkazyX

Nová česko-slovenská hudební databáze

Luboš Xaver Veselý: Doživotí25.5.2018 
Svátek má Viola 
Nepřihlášený uživatel [Přihlásit] [Registrovat]


DoživotíDoživotí
Luboš Xaver Veselý

Autentické výpovědi doživotních vězňů. Unikátní sonda do duší trestanců odsouzených na doživotí.

pevná vazba, formát knihy: 160 x 210 mm, 464 stran černobílých
Datum vydání: 2007
ISBN: 978-80-87021-82-8, EAN: 9788087021828
299 Kč

XYZ Nakladatelství KOUPITZcela ojedinělá a unikátní publikace přináší otevřené výpovědi vězňů – pachatelů nejbrutálnějších násilných trestných činů. Ovšem i trestanci s nálepkou „doživotí“ zůstávají lidmi a ať chceme nebo nechceme, zůstávají i součástí naší společnosti. Pro někoho jsou absolutní spodinou, pro někoho neakceptovatelné lidské zrůdy, pro někoho pouhou daní za zdánlivou vlídnost elementární demokracie.
Autor Luboš Xaver Veselý touto knihou podle vlastních slov vstoupil na tenký led. Podařilo se mu postupně přesvědčit řadu kompetentních lidí a institucí, aby se mohl osobně setkávat se zločinci, kteří tráví zbytek svého života za zdmi nejpřísnějších českých věznic. Využil pozice zkušeného talk-mastera a s mnohými odsouzenými navázal kontakt, který mu umožnil dostat se v mnoha případech pod kůži lidem, kteří už nemají sebemenší šanci napravit své činy. Výsledkem je tato unikátní, výjimečná a v mnoha ohledech šokující kniha, která nese punc tragických lidských osudů, zla v jeho nejkrutější podobě a věčné debaty a vině a trestu.
Kniha Doživotí nabízí pohled na nejtěžší zločiny „z druhého břehu“, dává nahlédnout do světa lidí, kteří už většinou nemají co ztratit. Najdete zde např. příběhy nejslavnějšího českého vězně Jiřího Kajínka, pětinásobného vraha Oto Biedermana nebo Zdeňka Vocáska, který spíše shodou okolností utekl šibenici. Dalším rozměrem knihy jsou sugestivní snímky fotografa Dalibora Puchty.
Kniha obsahuje rozhovory s následujícími doživotními vězni: Vladimír Bayer, Oto Biederman, Ludvík Černý, Ondrej Gažik, Vladimír Herbrych, Jiří Kajínek, Josef Kott, Juraj Kučerák, Michael Kutílek, Ivan Lazok, Ivan Roubal, Josef Schottenhammel, Miloslav Sláma, Jaroslav Stodola, Miloslav Širůček, Jan Uhljar, Zdeněk Vocásek, Petr Zápotocký.
Součástí knihy je barevná příloha s fotografiemi a příloha s dokumenty z vězení.

  Recenze a komentáře čtenářů:Vložit novou recenzi / komentář
 
 
 
Inzertní místo pro registrované uživatele-Na tomto místě se může zdarma nacházet Váš inzerát. Tato služba je pouze pro registrované uživatele našeho serveru.

>> Registrovat <<
VyhledáváníX


To se mi libíX
  • Sdílet na TwitteruSdílet na GoogleSdílet na Facebooku

Nové knihyX