Martin Čáslavský

WWW.TRAVELL.CZ
Informační portál - Martin Čáslavský

   
   
Menu

DoporučujemeX
  • Polsko 1939

Zajímavé odkazyX

Nová česko-slovenská hudební databáze

Susanne Lipps , Oliver Breda: Costa Blanca19.1.2020 
Svátek má Doubravka 
Nepřihlášený uživatel [Přihlásit] [Registrovat]


Costa BlancaCosta Blanca
MERIAN
Susanne Lipps , Oliver Breda
brožovaná vazba, fomát knihy: 108 x 190 mm, 128 stran barevných
Datum vydání: 2004
ISBN: 80-7236-283-6, EAN: 9788072362837
159 Kč  143 Kč

Jan Vašut KOUPITPopis knihy


Na Costa Blance se střídá jaro a léto, déš» je tu neznámým pojmem. Díky 2900 hodin slunečního svitu ročně patří zdejší středomořské klima k tomu nejlepšímu, co může španělsko nabídnout. Benvinguts!
Costa Blanca láká návštěvníky "třetím nejlepším podnebím na světě". To je spíše skromná reklama, nebo» lepší povětrnostní podmínky než zdejší už snad ani neexistují. Léta jsou teplá, ale ne příliš horká - a ochladit se vždycky můžete v moři. Tak to alespoň vidí španělští turisté, kteří sem o prázdninách přijíždějí v zástupech. Tehdy se zaplňují pláže, všude vládne letní zábava. Tetelící se polední vedra lze překonat dlouhou siestou. život se znovu rozjíždí po večeři v pozdních hodinách - nejprve v hospodách a barech, po půlnoci na diskotékách. Baštou plážového života je legendární Benidorm - jenž byl želízkem v ohni už v 60. letech 20. stol. - a dnes je ještě aktuálnější než tehdy.
Avšak Costa Blanca má i jiné tváře. Před hlavní sezonou a po ní zde převládají turisté ze zahraničí, kteří většinou preferují větší klid. Ubytovávají se v hotelech nebo vlastním domě či apartmánu. Vždy» nikde jinde ve španělsku není tolik nemovitostí v rukou Britů či Němců jako právě na pobřeží mezi Denií a Alteou. V kurzu bývá golf, tenis, jízda na koni a turistika. Mnozí lidé považují jaro a podzim za nejkrásnější dobu, kdy moře sice už nemá teplotu vody ve vaně, ale stále je možné si v něm příjemně zaplavat. Výlety do půvabného vnitrozemí mají tou dobou zcela jinou atmosféru. Právě v těchto ročních obdobích pořídíte ty nejlepší fotografie, nezkažené clonou letního prachu. Především na jaře bývá mořská voda křiš»álově průzračná a září tyrkysově zelenou barvou - to jsou ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Surfaři v této době rádi vyhledávají Mar Menor, kde vane příznivý vítr, ale hladina je rovná jako zrcadlo. Naproti tomu v zimě přijíždí na Costa Blancu jen málo rekreantů. Což je vlastně škoda. Vždy» i mezi Vánocemi a Velikonocemi tady prší minimálně. Pár vytrvalců si tu pak v několika málo otevřených kavárnách užívá teplého poledního sluníčka. Hlouběji ve vnitrozemí se však horské vrcholky halí do mraků, aby se pak objevily se zářivými sněhovými čepicemi.
Hranice "Bílého pobřeží" nejsou přesně stanoveny. Pro některé je Costa Blanca úsek mezi Cap de la Nau a Cabo de Palos. Pobřeží dál na sever až k hranici Katalánska nazývají Costa del Azahar (Pobřeží pomerančových květů) - to kvůli citrusovým plantážím ve vnitrozemí. Jiní zase tvrdí, že Costa Blanca je skalnatý úsek mezi Denií a Benidormem, známý svou zvláštní krásou. Severně a jižně od něj už se rozkládají "jen" nekonečné písečné pláže, za nimi ploché vnitrozemí, slaná jezera, borovicové lesíky. Úsek jižně od Alicante až za Cabo de Palos se pak označuje jako Costa Cálida (Horké pobřeží), nebo» zdejší klima už připomíná Afriku s maximální délkou slunečního svitu denně i ročně. My se nicméně domníváme, že celé východošpanělské pobřeží, takzvaná Levanta, si zaslouží přízvisko Costa Blanca. Vždy» písek na všech zdejších plážích je skutečně téměř bílý.10 míst, která nesmíte vynechat:


Papežský palác v Peñíscole

Mohutný hrad je erbovním znakem Costa del Azahar.Grutas de Sant Josep

Plavba loďkou po podzemní řece je nezapomenutelným zážitkem.Kaple sv. grálu ve Valencii

V katedrále ve Valencii je přechováván skleněný pohár, o němž legenda praví, že je to svatý grál.Tržnice ve Valencii

Stolky trhovců přetékají středomořskými lahůdkami.Fonts de l’Algar

Větší idyla středomořské krajiny snad už není možná. Kaskády průzračné vody stékají do přírodních bazénků, jež jsou lemovány kvetoucími oleandry.Terra Mítica

Největší zábavní park Evropy se rozkládá u Benidormu – současné atrakce ve starodávném prostředí.Peñón de Ifach

Mohutné skalisko trčící z moře u Calpe. Zlezení jeho vrcholu je výzvou pro turisty.Mořská promenáda v Alicante

Palmy poskytují slavné Explanadě de España blahodárný stín. Prodavači zmrzliny a pouliční obchodníci nabízejí své zboží, atmosféru dokreslují procházející se páry.Jardín Huerto del Cura

V Elche bylo napočítáno na 200 000 datlových palem, které lemují staré město jako jednolitý pás.Slané laguny u Torrevieji

Za Torreviejou se prostírají dvě obrovská slaná jezera, která jsou útočištěm bezpočtu růžových plameňáků.

  Recenze a komentáře čtenářů:Vložit novou recenzi / komentář
 
Jméno čtenáře: 
 
Inzertní místo pro registrované uživatele-Na tomto místě se může zdarma nacházet Váš inzerát. Tato služba je pouze pro registrované uživatele našeho serveru.

>> Registrovat <<
VyhledáváníX


To se mi libíX
  • Sdílet na TwitteruSdílet na GoogleSdílet na Facebooku

Nové knihyX